10 sierpnia 2020r.

I zespół: Miłe złego początki

Dwie różne odsłony oglądaliśmy w sobotę. W pierwszej dominowali goście, w drugiej więcej szans miała Iskra, ale zarówno pierwszą jak i drugą część potyczki wygrali gracze z Czańca.

I zespół: Iskra - LKS Czaniec 08.08.2020

Czaniec skuteczniejszy w Górze. Gdyby tylko Iskra wykorzystała swoje znakomite sytuacje w drugiej odsłonie wynik mógł być nieco inny. W pierwszych 45 minutach na boisku niepodzielnie panował zespół Czańca. Mimo to jedna z nielicznych w tym fragmencie gry ofensywnych akcji pszczynian przyniosła mu prowadzenie. Dwójkową akcję Pruska z Zawadzkim sfinalizował ten drugi. Korzystnego wyniku niestety nie udało się dowieźć do przerwy. Goście mieli przewagę i z kilku dobrych okazji wykorzystali dwa błędy graczy Iskry.

Po zmianie stron Iskra przypuściła atak na bramkę Czańca, ale umiejętnie, a czasem szczęśliwie (poprzeczka po uderzeniu Cempura) udawało się bronić skromnej zaliczki. Dla odmiany w tej części gry gracze gości ograniczali się do nielicznych wypadów pod bramkę Chmiela, ale przy skutecznej grze to wystarczyło aby podwyższyć wynik. Stało się to po ponad godzinie gry, kiedy Czaniec zamienił na bramkę rzut karny. Iskra do końca walczyła o bramkę, ale zarówno Prusek jak i Rakowski nie potrafili ulokować futbolówki w siatce. Sztuka ta udała się zaś jeszcze raz gościom, którzy w 71 minucie gry ustalili wynik końcowy.

MKS Iskra Pszczyna - LKS Czaniec 1:4 (1:2)
bramki: 1:0 Tomasz Zawadzki (22.), 1:1 (30.), 1:2 (44.), 1:3 (61. - karny), 1:4 (71.)

Dominik Chmiel, Piotr Noga, Paweł Zjawiński (69. Mateusz Żelazo), Mateusz Pławecki, Kamil Kułagowski, Tomasz Zawadzki, Sebastian Smolarz (81. Andrzej Żur), Kamil Komraus, Łukasz Mąka (65. Patryk Tatarczuch), Michał Prusek, Tomasz Cempura (65. Radosław Rakowski).