12 października 2020r.

LA: Mistrzostw Śląska Dzieci z medalami

Z dwoma medalami Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych (U12) i Starszych (U14) wrócili najmłodsi adepci lekkiej atletyki pszczyńskiej Iskry, którzy dzielnie walczyli w Chorzowie w ubiegłą sobotę.

LA: Mistrzostwa Śląska Dzieci 10.10.2020

Mistrzem Śląska w kategorii U12 w biegu na 60m ze znakomitym rezultatem - 8,62s (rekord życiowy) został uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie-Oliwier Bagiński. Oliwier już w biegu eliminacyjnym pobiegł w czasie 8,65s i do finału awansował z najlepszym wynikiem. W finale nie pozostawił wątpliwości swoim rywalom pokonując linię mety ze sporą przewagą nad drugim zawodnikiem - Janem Kurzyńcem ze Sprintu Bielska-Białej.

W kategorii U14 w skoku w dal na najniższym stopniu podium stanął Maksymilian Biela z rekordem życiowym 4,86m. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie dostarczył nam niemałych emocji- raz plasując się w konkursie na trzeciej pozycji, a raz na czwartej. W ostatniej jednak próbie ?pofrunął? na rekordową dla niego odległość, co pozwoliło mu na zdobycie brązowego medalu.

Wysokie 5 miejsce w finale biegu na 60m w kategorii U12 zajęła Zuzanna Ryt (SP nr 6 P-na) z czasem 9,55s,(rekord życiowy) w biegu eliminacyjnym-9,66s.

Bardzo dobre szóste miejsce w sztafecie 4x100m (U12) dziewcząt zajęły lekkoatletki w składzie: Patrycja Wrona, Zuzanna Ryt, Tamara Bieszczad oraz Iga Kaczorowska. Z kolei w sztafecie U14 startowały: Magdalena Manowska, Zofia Kuboszek, Karolina Król i Sara Munari, które zajęły 13 miejsce.

Pozostałą grupę uzupełnili:
Dominika Wrona-bieg na 60m -10,66s (U12)
Patrycja Wrona-bieg na 60m -10,47s (U12)
Sara Munari- bieg na 100m -14,44s (U14)
Zofia Kuboszek-bieg na 100m -14,98s (U14)
Magdalena Manowska- bieg na 100m - 15,20s (U14)
Karolina Król- bieg na 100m -15,16s (U14)
Martyna Sajdok- bieg na 300m -56,74s (U12)
Tamara Bieszczad-bieg na 300m - 58,11s (rocznik 2010)
Iga Kaczorowska- bieg na 300m - 55,28s( rocznik 2011)

Warto dodać, że wszyscy zawodnicy uzyskali rekordy życiowe, a klub MKS Iskra Pszczyna uplasował się na 14 pozycji w klasyfikacji medalowej śląskich klubów.