24 marca 2019r.

II zespół: Kryry odczarowane

Rezerwom Iskry udało się przełamać klątwę boiska w Kryrach. W trzech ostatnich sezonach na boisku rywala nie udało się zdobyć punktu, a mecze miały bardzo podobny przebieg. Gospodarzom zawsze "pomagały ściany". Bez względu na postawę Iskry, zawsze szczęście uśmiechało się do ekipy z Kryr.

II zespół: Czapla Kryry - Iskra 23.03.2019

W sobotnie popołudnie w inauguracyjnej wiosenne zmagania kolejce wydawało się, że scenariusz się powtórzy. Początek meczu wyraźnie należał do Iskry, która tylko w pierwszych 15 minutach miała trzy-cztery dobre sytuacje do zdobycia gola. Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, ale w 18 minucie powróciły demony. Do zagrania z głębi pola wyskoczył Pławecki, który tak niefortunnie odbił głowa futbolówkę, że ta przelobowała Kościelnego.

Stracony gol nie podłamał jednak pszczynian, którzy dążyli do zdobycia gola, ale w pierwszych 45 minutach brakowało nieco szczęścia, a może precyzji, bo sytuacji do zdobycia bramki było przynajmniej kilka, wystarczy wspomnieć o uderzeniach Rakowskiego, Pośpiecha, Pęszora, czy Grajcarka z rzutu wolnego, ale żaden z nich nie znalazł drogi do bramki. Gospodarze w pierwszej odsłonie tak naprawdę jeszcze tylko raz zagrozili twierdzy Iskry, kiedy to ostemplowali poprzeczkę.

Sposób na defensywę miejscowych podopiecznym Marcina Pastuszki udało się znaleźć dopiero po godzinie gry. W 180 sekund oblicze meczu odwrócił Rakowski, który wykorzystał dwa razy dogranie Pisarka i pewnym uderzeniem raz w prawy raz w lewy róg bramki dał prowadzenie gościom. Iskra starała się kontrolować mecz, ale spokojna o wynik mogła być dopiero niespełna 10 minut przed końcem, kiedy Dawid Szromek podwyższył prowadzenie do dwóch trafień.

UKS Czapla Kryry - MKS Iskra II Pszczyna 1:3 (1:0)
1:0 Mateusz Pławecki (18. samobójcza), 1:1 Radosław Rakowski (61.), 1:2 Radosław Rakowski (64.), 1:3 Dawid Szromek (82.)