7 lipca 2019r.

LA: Jacek Majewski Mistrzem Polski

Podczas rozegranych w dniach 3-5 lipca Mistrzostw Polski Juniorów (U-20) zawodnik pszczyńskiej Iskry Jacek Majewski zdobył złoty medal zdecydowanie wygrywając bieg na dystansie 400m (48,03s).

Jacek tym samym potwierdził przynależność do czołówki polskich czterystumetrowców. Mimo trudności i problemów zdrowotnych jeszcze na kilka tygodni przed mistrzostwami kontrolował i wygrał swój bieg eliminacyjny (48,47s).

Po srebrnym medalu Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu, sięgnął wreszcie po tytuł Mistrza Polski w biegu na 400m na otwartym stadionie.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Raciborzu były dla Jacka i innych startujących zawodników pszczyńskiej Iskry niezwykle pracowite.
Każdego dnia, od pierwszej porannej sesji eliminacyjnej do ostatniej konkurencji mistrzostw 4x400m juniorów nasi zawodnicy walczyli na raciborskiej bieżni.

Po niezwykle zaciętej walce sztafeta 4x400m naszego klubu (wicemistrzowie Polski U-18 z Warszawy - 2017 r.) mimo zdecydowanego zwycięstwa w swojej serii zajęła 5 miejsce
Sztafeta biegła w nieco innym składzie niż dwa lata temu, bez naszego niezwykle mocnego atutu Kamila GŁĄBKA (kontuzja), mimo to biegnąc dłuższy czas ze sporą przewagą zespół zdołał uzyskać niezły czas 3?23,28s. (kolejny zespól w naszej serii uzyskał wynik ponad 3s gorszy (AZS AWF Gdańsk 3.26,50s)

Rozpędzone i walczące ze sobą zespoły serii drugiej uzyskały nieco lepsze czasy. (medal brązowy 3?22,39s)

Zespól MKS Iskry Pszczyna biegał w składzie:
Jakub Kita, Adrian Zieleźnik, Robert Płachecki i Jacek Majewski

Wysokie 8 miejsce w Mistrzostwach Polski zdobyła nasza znakomita, najszybsza w historii Pszczyny sprinterka, Emilia Kiełkowska w biegu na 100m -12,25s. (el.12,28s)

Emilia biegała także na dystansie 200m gdzie ostatecznie zajęła 13 miejsce. Adrian Zieleźnik przebiegł dystans 800m w czasie 1?56,67s, co dało mu ostatecznie 16 miejsce.

W konkurencji indywidualnej mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta pszczyńskiej Iskry - Roberta Płacheckiego, który zajął 22 miejsce na bardzom trudnym dystansie 400m przez płotki (59, 08s)

Robert pobiegł odważnie, tak jak było założone i ostatecznie nie poprawił swojej życiówki, ale jest to zawodnik, który jest u nas od niedawna i czyni stałe postępy.

Wyniki naszych zawodników pozwoliły na uzyskanie 34 punktów co dało naszemu klubowi 41 miejsce w kraju (sklasyfikowano na mistrzostwach 169 klubów)

Wśród klubów naszego województwa MKS Iskra Pszczyna został sklasyfikowany wysokim na 3 miejscu za AZS AWF Katowice i MKS Płomień Sosnowiec.

Kolejni nasi zawodnicy Michał Moroń - skok wzwyż i Sonia Pala - trójskok będą już w najbliższych dniach rywalizować na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski U-18 w Poznaniu (10-12.07)

Tak wiele sukcesów nie byłoby możliwe, gdyby nie regularna pomoc naszych sponsorów:

PIK w Pszczynie, MATMET, INSTALSANIT, M&S BRUK, FIZJOS, Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu, Dominik Blaut Rehabilitacja, HT&FITTING POLSKA Sp. zoo. oraz Martes Sport jak również Urząd Miejski w Pszczynie.