1 marca 2012r.

Juniorzy: Zmiany nie pomogły

Juniorzy: Iskra - UMKS Trója Czechowice 01.03.2012

W czwartkowe popołudnie na boisku Piast juniorzy pszczyńskiej Iskry zmierzyli się z drużyną UMKSu Trójka Czechowice rocznik 93-94. Po obiecującym początku zespół musiał uznać wyższość starszych rywali zza Wisły.

Początek meczu zdecydowanie należał jednak do gospodarzy. Choć Iskra grała młodszymi rocznikami na tle rywali wyglądała dobrze. Już w trzeciej minucie gry świetną wyrzutką popisał się Nowak, który idealnie dograł do wchodzącego Wdowiaka, a ten w pełnym biegu uderzył głową i było 1:0.

Z czasem mecz się wyrównał, ale dobrze spisywała się pszczyńska defensywa. Para stoperów: Dragon-Stryczek, a na bokach Ryguła i Kiermasz. W ataku kilka niezłych rajdów zaliczył z kolei Wdowiak i Nowak. Niestety tuż przed przerwą fatalny kiks przytrafił się defensorom i z prezentu skorzystali rywale było 1:1.

Drugie 45 minut znowu rozpoczęło się po myśli pszczyńskiej ekipy. Na 20 metrze faulowany był Grajcarek, a do piłki podszedł Stryczek. Pszczyński stoper popisał się znakomitym uderzeniem z lewej nogi, którym ?ściągnął pajęczynę? z bramki rywali.

Po 10 minutach gry po przerwie goście wyraźnie się przebudzili i zaczęli coraz groźniej atakować. Ostrzeżeniem dla Iskry była 58 minuta kiedy napastnik Trójki trafił w poprzeczkę.

W pszczyńskich szeregach doszło jednak do kilku personalnych roszad, przebudowana została całkowicie defensywa, która nie stanowiła już takiego monolitu co też skwapliwie wykorzystali goście. W 60 minucie gry UMKS po raz drugi doprowadził do remisu, ale na tym nie koniec. Kilkadziesiąt sekund później Rakowski wybronił sytuację sam na sam, ale pieć minut później był już bezradny i po raz pierwszy w tym meczu Iskra musiała odrabiać straty. Siła ataku wyraźnie jednak spadła, bowiem boisko opuścili czołowi snajperzy juniorów młodszych Wdowiak i Nowak.

Goście wyraźnie byli w gazie i wykorzystywali kolejne błędy pszczyńskich graczy. Ostatecznie UMKS Trójka zakończył mecz z trzybramkową przewagą.

MKS Iskra Pszczyna - UMKS Trójka Czechowice 2:5 (1:1)
bramki: 1:0 Dawid Wdowiak (3.), 1:1 (44.), 2:1 Mariusz Stryczek (48.), 2:2 (60.), 2:3 (68.), 2:4 (74.), 2:5 (81.)