8 marca 2012r.

Juniorzy: Fatalna defensywa

Juniorzy: Iskra - Trójka Czechowice 08.03.2012

Coraz większymi krokami zbliża się pierwszy mecz rundy wiosennej a defensywa pszczyńskich juniorów gra znacznie poniżej swoich możliwości. Wszystkie słabości linii obrony odsłoniła czwartkowa potyczka z UMKSem Trójka Czechowice-Dziedzice.

Zespół zza Wisły rocznika '95 pokazał doskonale gdzie należy szukać słabych punktów. Po raz kolejny młodzi zawodnicy Iskry wyszli na mecz zdekoncentrowani i błyskawicznie wykorzystali to rywale. Nie minęło nawet 7 minut a Trójka prowadziła już dwoma golami. Najgorszy w tym wszystkim był fakt, że bramki padły po szkolnych błędach defensywy. Obraz gry próbował podreperować nieco blok ofensywny, który spisywał się poprawnie.

W 12 minucie nadzieję na lepszą grę przywrócił Nowak zdobywając gola po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Niestety 10 minut później goście ponownie odskoczyli na dwie bramki. Na szczęście Iskra ma w swoich szeregach Wdowiaka, który niespełna 60 sekund później w sytuacji sam na sam przywrócił ponownie kontakt.
Do przerwy to goście jednak powinni strzelić jeszcze dwie-trzy bramki, ale dobrze bronił Rakowski.

Początek drugich 45 minut należał do Iskry. Zmiany pozwoliły na poprawę jakości gry szczególnie w defensywie. Dobre akcje w ofensywie nie przyniosły jednak gola. Swoje szanse zmarnował Pastuszka i Wdowiak. Niezła postawa Iskry trwała jednak zaledwie 20 minut.

Z czasem inicjatywę ponownie zaczęli przejmować goście zza Wisły i w 75 minucie padła bramka numer cztery. Wtedy zupełnie uszło już powietrz z pszczyńskiej ekipy i Trójka mogła kontynuować działo zniszczenia. Ostatni gol padł po nieporozumieniu na linii bramkarz-obrońcy i napastnicy z Czechowic tylko dopełnili formalności.

Jest zatem jeszcze nad czym pracować, a czasu na poprawę formy coraz mniej.

MKS Iskra Pszczyna - UMKS Trójka Czechowice 2:5 (2:3)
bramki: 0:1 (6.), 0:2 (7.), 1:2 Rafał Nowak (12.), 1:3 (22.), 2:3 Dawid Wdowiak (23.), 2:4 (75.), 2:5 (82.)

Radosław Rakowski, Mateusz Dragon, Mariusz Stryczek, Łukasz Jaworski, Tomasz Mikołajec, Radosław Operchalski, Tomasz Cempura, Rafał Nowak, Dawid Wdowiak, Kamil Żemła, Grzegorz Sobek, Paweł Górka, Grzegorz Góralczyk, Adam Grzechnik, Wojciech Dragon, Łukasz Pastuszka, Krzysztof Kiermasz, Tomasz Ryguła, Aleksander Skipioł, Kamil Czerwiński. Trenerzy: Artur Zemlak, Sebastian Kamiński.