22 lutego 2012r.

IV liga: Slavia wygrywa w Pszczynie

IV liga: Iskra - Slavia Ruda Śląska 22.02.2012

W przełożonym z minionego piątku na środę sparingowym pojedynku Iskry ze Slavią lepsi o jedną bramkę goście z Rudy Śląskiej. Na boisku Piast w Pszczynie kibice zobaczyli całkiem niezłe widowisko okraszone trzema bramkami.

Szczególnie pierwsze 45 minut mogło się podobać. Dobra, szybka gra i kilka sytuacji bramkowych przyniosły dwie bramki. Iskra miała początkowo więcej z gry, ale optyczna przewaga nie przełożyła się na wynik. Piłkarze Slavii kilka razy gościli też pod twierdzą Krzywickiego. Pierwsza bramka padła jednak po rzucie karnym, kiedy w okolicach linii pola karnego napastnika gości nieprzepisowo zatrzymał Lekki.

Wyrównanie przyszło jednak bardzo szybko. Do zagranej przez Dudka z prawej strony w pole karne piłki szczupakiem skoczył Maślorz i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Po pierwszej połowie było zatem 1:1.

Początek drugiej odsłony niewiele różnił się od pierwszej części gry. Iskra kilka razy zaatakowała i bliska była zdobycia bramki , ale zabrakło skuteczności. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować rywale i po rzucie z autu zdobyli bramkę. Defensorzy nie upilnowali w polu karnym napastnika Slavii i ten głową pokonał Rakowskiego.

Od tego momentu tempo nieco "siadło", a Iskra grała zbyt cofnięta, aby myśleć o odrobieniu strat. Gra ożywiła się ponownie w ostatnim kwadransie, kiedy gospodarze zagrali nieco odważniej. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował pięć minut przed końcem meczu Grajcarek, który z około 11 metrów minimalnie chybił.
Slavia, w tym fragmencie gry nastawiona była na grę z kontry. Dwa razy świetnie w bramce spisał się Płonka, który wyszedł z opresji obronną ręką. Do końca meczu wynik się już jednak nie zmienił.

MKS Iskra Pszczyna - Slavia Ruda Śląska 1:2 (1:1)
0:1 (30. - rzut karny), 1:1 Adam Maślorz (38. - głową), 1:2 (60. - głową)

bramkarze: Bartłomiej Krzywicki (46. Radosław Rakowski, 70. Jarosław Płonka); Daniel Kabara, Bartłomiej Grabczyński, Grzegorz Lekki, Wojciech Franiel, Mateusz Zamojda, Tomasz Świerczyński, Piotr Dudek, Adam Maślorz, Piotr Maroszek, Bogdan Prusek oraz Andrzej Żur, Przemysław Fraś, Damian Dziadek, Damian Kraus, Michał Grajcarek. Trener: Jan Żurek.