21 stycznia 2012r.

IV liga: Remis w pierwszym sparingu

IV liga: Iskra Pszczyna - Czarni Piasek 20.01.2012

Z blisko półgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się pierwszy w nowym roku oficjalny sparing seniorskiej drużyny Iskry Pszczyna. W piątkowy wieczór na boisku Piast w Pszczynie Iskra zremisowała z Czarnymi Piasek.

Mocne opady śniegu sprawiły, że nie udało się na czas doprowadzić boiska do gry i rozgrzewka piłkarzy przeciągła się o dwa kwadranse. Ten czas wyraźnie lepiej wykorzystali pszczyńscy piłkarze, którzy przez pierwsze półgodziny długimi fragmentami nie schodzili z połowy rywala.

Dobre szybkie tempo meczu w trudnych warunkach mogło się jednak podobać. Początek meczu wręcz wymarzony dla Iskry. Maroszek dograł do Maślarza, a ten będąc w polu karnym uderzył mocno po krótkim rogu bramki Czarnych i było 1:0.
Kilka chwil później do siatki rywali trafił najskuteczniejszy piłkarz jesiennych rozgrywek czwartej ligi Bogdan Prusek, tym razem jednak pokonał Tworuszkę głową. Iskra wyraźnie była w gazie i dokładnie dziewięć minut później tym razem w roli asystenta wystąpił Prusek a egzekutorem Szuster.

Szybkie i wysokie prowadzenie sprawiło, że defensorzy Iskry stracili czujność co wykorzystali rywale strzelając gola na 3:1. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy kilku testowanych zawodników. W tej części meczu piłkarzom obu drużyn dała się we znaki także pogoda, bowiem mocno padający śnieg sprawił, że tempo gry wyraźnie siadło. Lepiej w tych zimowych warunkach czuli się jednak Czarni Piasek, którzy wykorzystali dla błędy testowanego w bramce Iskry Artura Żurawickiego i doprowadzili do remisu.
Iskra też miała swoje szanse, ale w drugich 45 minutach była już nieskuteczna i ostatecznie mecz został nierozstrzygnięty.

Jan Żurek miał okazję sprawdzić w czasie gry kilku nowych piłkarzy, którzy aspirują do gry w drużynie Iskry. Z nowych twarzy na boisku zobaczyliśmy: Artura Żurawieckiego (Czarni Piasek) Przemysława Frasia (Zagłębie Sosnowiec), Mateusza Zamojdę (GKS Tychy), Rolanda Krawczyka (Orzeł Babienica/Psary) oraz zawodnika testowanego z Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza. W ostatnich minutach na boisku pojawił się także junior - Damian Kraus.

Iskra Pszczyna - Czarni Piasek 3:3 (3:1)
1:0 Adam Maślorz (12.), 2:0 Bogdan Prusek (15.), 3:0 Mateusz Szuster (24.), 3:1 Mateusz Żemła (26.), 3:2 zawodnik testowany (74.), 3:3 zawodnik testowany (82.)

Bartłomiej Krzywicki (br), Andrzej Żur, Grzegorz Lekki, Bartłomiej Grabczyński, Wojciech Franiel, Przemysław Fraś, Mateusz Szuster, Adam Maślorz, Benedykt Wiera, Piotr Maroszek, Bogdan Prusek oraz Artur Żurawiecki (br), Mateusz Zamojda, Sebastian Orlik, Roland Kowalczyk, Damian Kraus, zawodnik testowany.

Kolejny tes mecz w piątek 28 stycznia. Na boisku Piast Iskra podejmować będzie zespół Młodej Ekstraklasy - Ruch Chorzów.