27 stycznia 2012r.

IV liga: Chłodne zwycięstwo z Ruchem

IV liga: Iskra Pszczyna - Ruch Chorzów 27.01.2012

W drugim styczniowym sparingu pszczyńska Iskra okazała się lepsza od młodej drużyny Ruchu Chorzów, a kibice którzy przybyli na boisko Piast w Pszczynie na nudę narzekać nie mogli i zobaczyli w sumie sześć goli.

Nieco arktyczne warunki (mecz rozgrywany był przy blisko 10 stopniowym mrozie) sprawiły, że piłkarze żywo poruszali się po boisku. W pierwszych 45 minutach na boisku panowała pszczyńska drużyna.

Prowadzenie już w 10 minucie meczu Iskra objęła po bramce Bogdana Pruska. "Bodzio" pewnie wykorzystał jedenastkę po faulu na Wojciechu Franielu. Ruch stawiał jednak dzielny opór i rozbijał ataki gospodarzy. Sam rzadko atakował ale za to groźnie. Tak naprawdę po raz pierwszy gorąco zrobiło się pod bramką Krzywickiego w 25 minucie meczu i od razu padło wyrównanie.

Pszczynianie szybko jednak wrócili na zwycięską ścieżkę. Z prawej strony boiska w pole karne piłkę posłał Żur, a przecinający lot piłki obrońca skierował ją do własnej siatki. Iskra miała jeszcze dwie trzy okazje na podwyższenie wyniku ale brakowało precyzji. Za to obronie gospodarzy wyraźnie brakowało jednak koncentracji. W 36 minucie po raz drugi zakotłowało się pod pszczyńska bramką i znowu Krzywicki musiał sięgać do siatki.

Po przerwie trener Jan Żurek dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce. Na boisku pojawił się junior Damian Kraus oraz Roland Kowalczyk i Przemysław Fraś. Szczególnie występ tego pierwszego można ocenić bardzo pozytywnie. Mimo roszad w składzie Iskra w drugiej połowie wcale nie prezentowała się gorzej. Już pięć minut po przerwie Adam Maślarz ponownie wyprowadził zespół gospodarzy na prowadzenie lokując piłkę w siatce rywali uderzeniem z pola karnego.

Dokładnie w 74 minucie było 4:2. Piotr Maroszek na bramkę gości uderzył głową dobijając w ten sposób uderzenie Zamojdy.
Na ostatnie 10 minut na boisku pojawiło się kolejnych trzech juniorów. W bramce Krzywickiego zastąpił Rakowski zaś w polu zagrał Wojciech Zemlak i Dawid Pęszor. Wynik do końcowego gwizdka nie uległ już jednak zmianie.

MKS Iskra Pszczyna - Ruch Chorzów ME 4:2 (2:2)
bramki: 1:0 Bogdan Prusek (10. - karny), 1:1 (25.), 2:1 (28. - samobójcza), 2:2 (36.), 3:2 Adam Maślorz (51.), 4:2 Piotr Maroszek (74. - głową)