30 października 2011r.

Juniorzy: Cenna wygrana

Juniorzy: Iskra - Nadwiślan Góra 30.10.2011

Bardzo ważne trzy punkty wywalczyli juniorzy starsi pszczyńskiej Iskry. W ostatniej kolejce pszczyńska drużyna na własnym boisku pokonała dotychczasowego wicelidera zespół Nadwiślana Góra 1:0.

Trudny mecz czekał juniorów pszczyńskiej Iskry na koniec zmagań w rundzie jesiennej. Przed własną publicznością pszczyński zespół podejmował wicelidera ligowej tabeli zespół Nadwiślana Góra. Ekipa Iskry na mecz przybyła niemal w optymalnym składzie, dlatego można się było skupić na czysto piłkarskim aspekcie tego meczu.

Początek widowiska dość wyrównany, gra toczyła się głównie w środku boiska. Iskra nastawiła się bardziej na szybki atak i w pierwszej odsłonie swoich szans szukał głównie Pastuszka, który próbował wykańczać prostopadłe podania kolegów, ale czujni byli defensorzy. Także uderzenia z dystansu nie przynosiły spodziewanego efektu. Aktywny w środku pola był Biolik i Zemlak. Bez zarzutu spisywała się także pszczyńska defensywa.

Najbliższy zdobycia bramki przed przerwą był jednak Grajcarek, który w 32 minucie gry trafił w poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego z około 20 metrów.
Iskra w pierwszej odsłonie prezentowała się lepiej miała więcej z gry, dłużej była przy piłce, brakowało jednak gola, który by to udokumentował.

Rywale skupiali się bardziej na destrukcji. Dopiero w ostatnich minutach przed przerwą więcej działo się pod bramką Iskry. Kilka stałych fragmentów gry przyniosło nieco zamieszania w defensywie, ale twierdza Rakowskiego pozostała niezdobyta.

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło. Iskra konsekwentnie grała swoje czekając na błąd rywali. Pszczyńscy juniorzy próbowali raz z prawej raz z lewej strony przełamać defensywę Nadwiślana, ale wciąż brakowało tego ostatniego podania. Swoje szanse miał m.in. Grajcarek, ale uderzał niecelnie oraz Pastuszka, który po rzucie rożnym główkował zbyt lekko i bramkarz był na posterunku.

Goście z trudem dochodzili do pola karnego i z czasem zaczęli szukać nieco desperackich uderzeń z nieprzygotowanych pozycji z 20-30 metrów, które nie mogły przynieść efektu.

Konsekwentna gra Iskry w końcu przyniosła jednak skutek. W 73 minucie dobre prostopadłe podanie Biolika nieco z prawej strony bramki Nadwiślana trafiło do Łukasza Pastuszki, a ten uderzył płasko po ziemi obok wychodzącego bramkarza i piłka wtoczyła się do bramki.

Gościom z Góry pozostał kwadrans na odwrócenie losów meczu, ale nie mieli pomysłu na rozmontowanie pszczyńskiej defensywy. Bardziej otwarta gra sprawiła zaś, że to Iskra w końcówce meczu mogła pokusić się o podwyższenie wyniku.

Warto wspomnieć przede wszystkim o szybkiej kontrze i dobrym uderzeniu Damiana Żura, który z trudem nogami wybronił golkiper gości. Mimo nieco nerwowej końcówki Iskra jednak zdoła utrzymać skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Dzięki wygranej zaś udało się zrównać z punktami z drużyna Nadwiślana i juniorzy Iskry przezimują na drugiej pozycji w ligowej tabeli.

MKS Iskra Pszczyna - Nadwiślan Góra 1:0 (0:0)
bramka: Łukasz Pastuszka (73.)