17 września 2011r.

IV liga: Podział punktów przy Bogedaina

IV liga: MKS Iskra - GTS Bojszowy 17.09.2011

Mimo, że drużyna Iskry już od siódmej minuty prowadziła, a do 53 minuty utrzymywała nawet dwubramkowe prowadzenie w starciu z GTSem Bojszowy zdołała wywalczyć tylko punkt.

Sobotni mecz z GTSem Bojszowy rozpoczął się od szybkich, składnych akcji pszczyńskiej Iskry. Co udokumentowane zostało już w 7 minucie przez Bogdana Pruska. Ładną wrzutką popisał się Adam Maślorz, a popularny ?Bodzio? pięknym strzałem głową umieścił piłkę w bramce bojszowian.

Po kolejnych 18 minutach było juz 2:0, za sprawą Piotra Maroszka, który dostał piłkę do ?pustaka? od Pruska. Na odpowiedź GTS-u nie trzeba było jednak długo czekać. Dokładnie 8 minut później strzał z rzutu wolnego Weseckiego ?wypluł? przed siebie Krzywicki, a celną dobitką popisał sie Artur Cybulski. Było już tylko 2:1. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza odsłona.

Minutę po przerwie indywidualną akcję Piotra Dudka zakończył jednak Prusek strzałem z około 12 m posyłając piłkę obok bramkarza tuż przy słupku. Wydawało się, że Iskra panuje nad sytuacja na boisku ale? po kolejnych 10 minutach było już 3:2 za sprawą Jakub Rewaja, który wykorzystał długie podanie swojego partnera. Była to typowa bramka z kontry po złym dośrodkowaniu z rzutu rożnego GTS wyszedł w przewadze 3 na 2.

Kolejne minuty dość niemrawe w wykonaniu pszczynian i dość nieoczekiwanie pada wyrównanie. Bramka na 3:3 padła po kontrowersyjnym faulu Bartłomieja Grabczyńskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Wesecki.

Iskra choć miała w meczu przewagę nadziała się na dwie-trzy groźne kontry które skrzętnie wykorzystali zawodnicy z GTS-u dzięki czemu wywieźli cenny punkt z pszczyńskiego boiska.

MKS Iskra Pszczyna - GTS Bojszowy 3:3 (2:1)
1:0 Bogdan Prusek (7.), 2:0 Piotr Maroszek (25.), 2:1 Artur Cybulski (33.), 3:1 Bogdan Prusek (46.), 3:2 Jakub Rewaj (53.), 3:3 Łukasz Wesecki (63. z rzutu karnego)