27 stycznia 2019r.

Młodzicy młodsi: Czwarta śląska drużyna

W sobotę na hali w Bojszowach odbył się finał turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który rozstrzygnął, która z drużyn będzie reprezentować województwo śląskie w Warszawie. Ostatecznie zespół Iskry z rocznika 2007 został czwartą drużyną na Śląsku!

Młodzicy: Turniej o Puchar Prezesa ŚlZPN 26.01.'19

Komentarz trenera Mateusza Pławeckiego:
"Na ostatnią już część Turnieju o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, udaliśmy się w niezmienionym składzie. Zawodnicy, którzy wywalczyli ten awans mieli okazję w meczu półfinałowym zmierzyć się z drużyną Górnika Zabrze, niestety od samego początku rywal zaskoczył nas wysokim pressingiem i po 5 minutach gry przegrywaliśmy 2-0. W całym spotkaniu mieliśmy około 10 minut dobrej gry, gdzie udało nam się podjąć równorzędną walkę, stworzyliśmy kilka sytuacji, szkoda że tylko jedna z nich po strzale Kamila Cieszko znalazła drogę do bramki. Ostatnie minuty meczu Górnik znów przejął inicjatywę i zaaplikował nam kolejne 2 bramki. Wyszliśmy na ten mecz troszeczkę spięci, każdy zawodnik miał miękkie nogi, duży wpływ miała na to cała otoczka turnieju która z pewnością była dla chłopaków nowością. Przeciwnik wygrał zasłużenie jednak, boli ilość straconych goli, bo parę podarowaliśmy rywalom w prezencie.

Po pierwszym przegranym meczu, pozostało nam walczyć z Unią Racibórz w małym finale. Niestety znów felerny początek meczu w naszym wykonaniu, gdzie powinniśmy zdobyć bramkę, a po chwili rywal w przeciągu 3 minut, 2 razy pokonuje naszego bramkarza. Mimo niekorzystnego rezultatu, ciągle byliśmy w natarciu jednak brakowało skuteczności pod bramką Unii. Kontaktowego gola udało strzelić się dopiero 2 minuty przed końcem meczu na więcej zabrakło już czasu.

Podsumowując, cieszę się, że udało dostać nam się na tak wysoki szczebel turnieju. Przeszliśmy 2 etapy (zwycięstwo w Suszcu oraz Wilkowicach), gdzie również nie zabrakło emocji. Turniej w Bojszowach, zapewne zapadnie w pamięci chłopaków długie lata, gdyż niektórzy mogli udzielić pierwszych wywiadów, rozegrać mecz przy świetnym dopingu naszych kibiców jak i drużyny przeciwnej. Jednym słowem zdobyli kolejne doświadczenie, które być może w przyszłości zaprocentuje. A co najważniejsze osiągnęli miano 4 najlepszej drużyny na Śląsku w Piłce Nożnej halowej, czego im serdecznie Gratuluje!"