29 kwietnia 2012r.

Trampkarze starsi: Unia pokonana

Trampkarze starsi: Unia Bieruń - Iskra 28.04.2012

Cztery bramki zaaplikowali rywalom w sobotnim meczu trampkarze starsi pszczyńskiej Iskry. W Bieruniu Starym podopieczni Henryka Wity okazali się zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

Łupem bramkowym tym razem podzieliło się trzech piłkarzy. Jako pierwszy na listę strzelców po kwadransie gry wpisał się Włodarczak, który uderzył sprzed pola karnego, a piłka po rękach bramkarza wylądowała w sieci. Po kolejnych piętnastu minutach Iskra mogła być już pewniejsza swego. Bardzo ładną bramkę zdobył Janosz, który przerzucił piłkę nad obrońcą i z około 25 metrów uderzył z powietrza, czym zupełnie zaskoczył nieco wysuniętego bramkarza, któremu piłka wpadła za kołnierz.

Kolejne dwa gole padły już w drugiej odsłonie. 8 minut po wznowieniu gry rzut rożny dla Iskry. Piłkę w pole karne posłał Dragon, a uczynił to na tyle precyzyjnie, że ta wpadła wprost na głowę dobrze ustawionego Janosza, który nie miał kłopotów ze skierowaniem jej do siatki.

Strzelanie zakończył w 64 minucie Dragon, który zdobył gola "na raty". Uderzenie z 17 metrów z rzutu wolnego kapitana Iskry ręką zatrzymał jeden z rywali i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki ponownie podszedł Dragon, który był bezbłędny.

Nie można powiedzieć, że gospodarze nie próbowali i nie walczyli. Szczęście sprzyja jednak lepszym. W jednej z akcji Unii zespół z Pszczyny uratował słupek.

Iskra miała jednak przewagę o czym mogą świadczyć też niewykorzystane sytuacje m.in. dobrą szansę na strzelenie bramki miał Prusek lecz nieznacznie pomylił się. Z dystansu kilka razy próbowali uderzać kolejno Kryger, Prusek, Dragon lecz za każdym razem piłka mijała cel.

Ostatecznie Iskra pokonała jednak Unię 4:0.

Unia Bieruń Stary - MKS Iskra Pszczyna 0:4 (0:2)
bramki: 0:1 Mateusz Włodarczak (16.), 0:2 Mateusz Janosz (30.), 0:3 Mateusz Janosz (43.), 0:4 Wojciech Dragon (64. - karny)