14 kwietnia 2012r.

Trampkarze starsi: Nieskuteczny początek

Trampkarze starsi: Iskra - Pniówek Pawłowice 13.04

Podopieczni Henryka Wity w pierwszym wiosennym meczu pokonali na własnym boisku ekipę GKSu Pniówek Pawłowice. Iskra od pierwszych minut dominowała na boisku i choć raziła nieskutecznością, to konsekwentnie grał swoje i zasłużenie wygrała.

Mecz z Pniówkiem praktycznie od pierwszego gwizdka toczył się na połowie drużyny z Pawłowic. Iskra miała przewagę atakowała, ale brakowało precyzji w wykończeniu stwarzanych okazji. W 6 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Prusek, ale uderzył w piłkę tak, że ani nie było to dośrodkowani, ani strzał piłka minęła po prostu bramkę i kolegów z zespołu. 120 sekund później z prezentu defensorów nie skorzystał Włodarczak, który będąc już w polu karnym pośpieszył się ze strzałem i nie trafił w bramkę.

Ładnie w 12 minucie na bramkę z 18 metrów uderzył Kozik ale pomylił się o kilka centymetrów. Precyzji w podobnej sytuacji kilka chwil później zabrakło też Dragonowi. W niewykorzystanych okazjach brylował jednak Włodarczak, który przy odrobinie spokoju mógłby rozstrzygnąć losy meczu jeszcze przed przerwą. Najlepszą okazję zawodnik Iskry zmarnował w 28 minucie, kiedy to po rzucie rożnym z 5 metrów nie trafił w bramkę.
Tuż przed przerwą swoją szansę kolejny raz miał też Michał Prusek, ale kiedy minął bramkarza zawahał się i zanim zdecydował się na strzał na pustą już bramkę został zatrzymany przez obrońców.

Goście w pierwszej części meczu praktycznie nie zagrozili pszczyńskiej bramce.

Druga odsłona zaczęła się podobnie jak pierwszy. Znowu w ataku Iskra i znowu brak szczęścia. W 40 minucie po indywidualnej akcji Dragona piłka zatrzymała się na słupku. Chwilę później jednak po rzucie rożnym jeden z obrońców odbił lecącą do bramki piłkę ręką i sędzia wskazał na wapno.
Pewnym egzekutorem 11-stki kapitan Dragon.

Iskra mogła już spokojnie kontrolować mecz. Pomiędzy 45 a 55 minutą bramkarza gości z rzutów wolnych próbowali pokonać kolejno: Dragon, Biela, Kozik, Włodarczak, ale wszyscy nie trafili w światło bramki. Najbliżej celu był strzał Kozika, którego strzał niemal otarł się o słupek.

W 56 minucie Dragon będąc na wprost od bramki z około 20 metrów trafił w poprzeczkę. Chwilę później kapitan Iskry jednak się poprawił i posłał futbolówkę obok desperacko interweniującego bramkarza.

Dwie minut przed końcem meczu po raz pierwszy groźnie zaatakował Pniówek. Piłkarz Pniówka przegrał jednak pojedynek jeden na jednego z Dębskim. Odpowiedź Iskry była jednak natychmiastowa. Z rzutu wolnego przymierzył Kędzior, bramkarz zdołał odbić piłkę, ale wprost na nogę nadbiegającego Pruska i było 3:0.

W doliczonym już czasie gry jeszcze jeden atak przeprowadzili piłkarze z Pawłowic, Kędzior przy opanowywaniu piłki pomógł sobie ręką i sędzia musiał podyktować rzut karny, którego goście zamienili na gola.

Iskra więc w pełni zasłużenie pokonała rywali z Pniówka 3:1

MKS Iskra Pszczyna - GKS Pniówek Pawłowice 3:1 (0:0)
bramki: 1:0 Wojciech Dragon (41.-karny), 2:0 Wojciech Dragon (56.), 3:0 Michał Prusek (70+1), 3:1 (70+1 - karny)